Práca v logistike – výzva nielen pre mužov!
24.10.2017

Práca v logistike – výzva nielen pre mužov!

Keď sa povie práca v logistike, v prvom rade všetkých napadne muži pracujúci v skladoch alebo vykladajúci tovar z kamiónov najčastejšie pomocou vysokozdvižného vozíka. Samozrejme, aj takýto pohľad na logistiku má svoje opodstatnenie. Práca v segmente logistiky však nie je vyhradená iba mužom a už vôbec nespočíva len vo vykladaní kamiónov.

V prvom rade treba podotknúť, že ide o komplexnú prácu, ktorej súčasťou je samozrejme aj riadenie, administratíva, obchod a podobne. Samotná práca „na prevádzke“, ktorá sa často kvôli zjednodušeniu zastrešuje pojmom práca na vysokozdvižnom vozíku, je len jej jednou, aj keď dôležitou časťou. V divízii DHL Supply Chain Slovensko, ktorá je charakteristická práve logistickými službami pracuje na rozličných skladových pozíciách až 44% žien. Pracovné pozície, na ktorých pracujú práve ženy zahŕňajú aj takzvanú prácu s manipulačnou technikou. Ide pri tom nielen o vysokozdvižný, ale aj málo známy nízkozdvižný vozík. „V skratke možno povedať, že je to práca, pri ktorej sa prenášajú materiály a predmety rozličnej hmotnosti na pomerne krátke vzdialenosti v sklade či prevádzke. Takáto práca je nevyhnutná aj pri vykladaní a nakladaní spomínaných kamiónov stále viac aj v automobilovom segmente, ktorý má na Slovensku silné zastúpenie. Naša spoločnosť ponúka svoje služby špeciálne v automobilovom priemysle na Slovensku a zamestnáva aj ženy na všetkých pracovných pozíciách.“, hovorí Petr Staněk, Business Unit Director Automotive Slovakia.

Keďže moderné stroje ľahko nahradia silu svalov, jeho pán alebo pani nimi nemusia oplývať. Oveľa dôležitejšia je trpezlivosť, zodpovednosť a precíznosť. Aj takto by sa dali zjednodušene popísať vlastnosti, ktoré sú dôležité pri každodennej práci s manipulačnou technikou. Tieto vlastnosti sú rovnako ženské, ako aj mužské.

Petr Staněk dodáva: „Ak si myslíte, že ženu by ste v takejto pozícii našli len výnimočne, mýlite sa! Často totiž podliehame stereotypu, že táto práca je výhradne mužskou záležitosťou. No v dnešnej dobe to už neplatí. Pracovná pozícia vodič/vodička manipulačnej techniky je naozaj rovnako vhodná pre mužov i pre ženy. Jeden z najväčších logistických zamestnávateľov divízia DHL Supply Chain Slovensko napríklad na pozíciách s manipulačnou technikou zamestnáva až 739 žien.“

Máte záujem o ponuku, alebo sa nás chcete niečo spýtať?

Zavolajte nám
Telefón
0800 500 540
0905 216 740

Kontaktný formulár.

tu môžete vložiť svoje CV
osobných údajov